NFT’nin dijital sanat pazarı MakersPlace, 30 milyon dolarlık yatırım aldı.


Pinterest’te bir ilk olan Yash Nelapati, henüz NFT pazarlarına ilgi göstermedi.

YapımcılarYer Esnaf olarak adlandırılan bu pazar, zanaatkarların her ürün için blok zincirinde parmak izi oluşturmasına izin verdi. Böylece eserin kim tarafından yapıldığı ve eserin sınırlı sayıda satışa çıkarılabileceği açıktır. Şimdi baktığınız zaman oluyormuş gibi görünen bu ürün, o zamanlar zamanının ilerisindeydi ve bu nedenle detaylı olarak inceledik.

Beeple, MakersPlace işini 69.3 milyon dolara Chriesties’e sattığında, başvuru son gündemimizdeydi. NFT’ye gösterilen ilginin ardından MakersPlace de pazardaki konumunu güçlendirme kararı aldı.

Detaylı yatırım bilgileri

MakersPlace, Bessemer Venture Partners ve Pantera Capital liderliğindeki 30 milyon dolarlık yatırım turu bir ek aldı. Yatırım turuna katılan yatırımcılar arasında Uncork Capital, Draper Dragon Digital Assets, 9Yards Capital, Next Play Ventures, Coinbase Ventures ve Sony Music Entertainment yer aldı.

Tura katılan iş melekleri de ilgi gördü. Tura Acquavella Galleries, Sabrina Hahn ve Bill Ruprecht’in yanı sıra müzik dünyasından tanıdığımız Eminem, Paul Rosenberg ve 3LAU da katıldı. Sporda öne çıkan Larry Fitzgerald ve Shari Glazer’ı teknoloji ekosistemindeki değerli yatırımcılar Eric Baker, Julia ve Kevin Hartz, Vinnie Lingham ve Tobias Lutke izledi.

Giriş, yatırım ekibi için yeni beceriler geliştirmek ve şirketi ölçeklendirerek yeni pazarlar açmak için kullanılacak.

MakersPlace Ekibi ve Finansal Veriler

Şirket, platformun kendisine kadar uzanan deneysel ekibiyle de dikkat çekiyor. Daha önce Sotheby’s müzayede evinde çalışmış olan iletişim direktörü Darrell Rocha ve Pinterest ve Nike için eski tasarım direktörü Keith Bormuth, ekibin çapaları arasında. Ayrıca, daha önce Fuse ve VH1 üzerinde çalışmış olan David Weier, müzik ortaklıklarına öncülük ediyor. Şirketin şu anda 17 çalışanı bulunmaktadır.

Platformdaki koleksiyoner koleksiyonunu 10 kat büyüten MakersPlace, 100 milyon dolar değerinde bir işlemciye sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu